PAKO ALB

Pako ALBAlb 4000Alb 2000Alb 1000Alb 500Alb 200
Çmimi12.49€7.49€4.49€2.49€1.49€
Mënyra e aktivizimit me SMS përmes 50555 me tekstAlb 4000Alb 2000Alb 1000Alb 500Alb 200
Afati validitetit30 ditë15 ditë7 ditë4 ditë1 ditë
Kapaciteti4000 MB2000 MB1000 MB500 MB200 MB
 
PAKOT ALB – Përfitimet

Shfrytëzojeni internetin e shpejtë me cilindo operator në Shqipëri.

Zona A (Regjion)

Pako RegjionReg 300Reg 500Reg 1000Reg 2000
Çmimi2.00€4.00€6.00€10.00€
Mënyra e aktivizimit me SMS përmes 50555 me tekstReg 300Reg 500Reg 1000Reg 2000
Afati validitetit1 ditë4 ditë10 ditë30 ditë
Kapaciteti300 MB500 MB1000 MB2000 MB

ZONA A (REGJION)

Sikur te asnjë operator tjetër, pas shpenzimit të MB-ve të pakos, interneti do të ndalet, në mënyrë që ju të mos shpenzoni asnjë cent jashtë pakos. Ju mund të vazhdoni ta shfrytëzoni internetin duke blerë një pako të re.

ZONA B (EUROPË)

Pako EuropëEU 100EU 500EU 1000EU 2000
Çmimi3.00€9.00€15.00€25.00€
Mënyra e aktivizimit me SMS përmes 50555 me tekstEu 100Eu 500Eu 1000Eu 2000
Afati validitetit1 ditë4 ditë7 ditë10 ditë
Kapaciteti100 MB500 MB1000 MB2000 MB
PAKOT EUROPË

Edhe në pakot Europë, risi është shtimi i pakos së re dhe shtimi i MB të internetit në vëllimit të kapacitetit për secilin pako. Shtetet e Bashkimit Europian dhe jo vetëm janë shtuar si dhe çdo herë e më tepër shtohen shtete të reja. Lista e shteteve që mund të blihet pakot është në fund të kësaj faqeje.
Po ashtu nëse jeni duke udhëtuar nga një shtet që i takon listës Europë dhe vazhdoni në një shtet të regjionit (shembull Kroaci – Mali i Zi) ju prapë mund t’i shfrytëzoni Megabajtët e mbetur të pakos.
Sikur te asnjë operator tjetër, pas shpenzimit të MB-ve të pakos, interneti do të ndalet, në mënyrë që ju të mos shpenzoni asnjë cent jashtë pakos. Ju mund të vazhdoni ta shfrytëzoni internetin duke blerë një pako të re.

ZONA C (BOTË)

Pako BotëRoam 50Roam 150Roam 200Roam 500
Çmimi5,99€15,99€19,99€39,99€
Mënyra e aktivizimit me SMS përmes 50555 me tekstRoam 50Roam 150Roam 200Roam 500
Afati validitetit1 ditë4 ditë10 ditë15 ditë
Kapaciteti50 MB150 MB200 MB500 MB
Pakot Botë

Shtetet që nuk janë pjesë e pakove Europë dhe shtetet jashtë Europës, përfshi Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë pjesë e kësaj.

Megabajtët e mbetur nga pakoja Botë mund të shfrytëzohen edhe në zonën Europë dhe Regjion, por nuk vlenë e kundërta.

Sikur te asnjë operator tjetër, pas shpenzimit të MB-ve të pakos, interneti do të ndalet, në mënyrë që ju të mos shpenzoni asnjë cent jashtë pakos. Ju mund të vazhdoni ta shfrytëzoni internetin duke blerë një pako të re.

Lista me operatorët sipas zonave

ZonaShtetiOperatori
AlbAlbaniaALBtelecom
AlbAlbaniaOne.al
AlbAlbaniaVoda AL
ABosnia HerzegovinaBH Mobile
ABosnia HerzegovinaHT ERONET
ABosnia Herzegovinam:tel
ABulgariaA1 BG
ABulgariaTelenor BG
ACroatiaA1 HR
ACroatiaHT HR
AGreeceGR Cosmote
AGreeceVodafone GR
AMacedoniaTelekom MK
AMacedoniaA1 MK
AMontenegroTelekom.me
AMontenegroMTEL
AMontenegroTelenor
ATurkeyTR TURKCELL
ATurkeyVodafone Türkiye
ASerbiaTelenor SRB
ASloveniaA1 SI
+ Zone Alb
BAustriaMagenta-T-
BAustriaA1
BBelgiumProximus
BCzech RepublicO2 - CZ
BCzech RepublicT-Mobile CZ
BCzech RepublicVodafone CZ
BDenmarkTelenor DK
BFinlandFI DNA
BFranceF-Bouygues Telecom
BFranceOrange F
BGermanyTelekom.de
BGermanyVodafone.de
BHungaryTelenor HU
BHungaryTelekom HU
BHungaryVodafone HU
BItalyVodafone IT
BItalyI TIM
BIrelandVodafone IE
BLatviaBITE LV
BLiechtensteinFL1
BLithuaniaLT BITE GSM
BLuxembourgL TANGO
BLuxembourgPOST
BMaltaEpic
BMonacoMonaco
BNetherlandsT-Mobile NL
BNetherlandsVodafone NL
BNorwayN Telenor
BPolandT-Mobile.pl
BPortugalVodafone P
BRomaniaTELEKOM.RO
BRomaniaRO Vodafone RO
BSlovakiaO2 SK
BSlovakiaTelekom SK
BSpainVodafone ES
BSwedenTelenor SE
BSwitzerlandSwisscom
BUnited KingdomEE
BUnited KingdomVODAFONE UK
+ Zone A
CCanadaBell
CCanadaTELUS
CEgyptOrange EG
CEstoniaTelia
CIsraelIL Pelephone
CUnited StatesT-Mobile
+ Zone B