PAKO ALB

Pako ALBAlb 200Alb 500Alb 1000Alb 2000Alb 4000
Çmimi1.49€2.49€4.49€7.49€12.49€
Mënyra e aktivizimit me SMS përmes 50555 me tekstAlb 200Alb 500Alb 1000Alb 2000Alb 4000
Afati validitetit1 ditë4 ditë7 ditë15 ditë30 ditë
Kapaciteti200 MB500 MB1000 MB2000 MB4000 MB
PAKOT ALB – Përfitimet

 

Shfrytëzojeni internetin e shpejtë me cilindo operator në Shqipëri.

Zona A (Regjion)

Pako RegjionReg 500Reg 1000Reg 2000Reg 3000
Çmimi2.00€4.00€7.00€10.00€
Mënyra e aktivizimit me SMS përmes 50555 me tekstReg 500Reg 1000Reg 2000Reg 3000
Afati validitetit1 ditë4 ditë10 ditë30 ditë
Kapaciteti500 MB1000 MB2000 MB3000 MB

ZONA A (REGJION)

Sikur te asnjë operator tjetër, pas shpenzimit të MB-ve të pakos, interneti do të ndalet, në mënyrë që ju të mos shpenzoni asnjë cent jashtë pakos. Ju mund të vazhdoni ta shfrytëzoni internetin duke blerë një pako të re.

 

ZONA B (EUROPË)

Pako EuropëEU 100EU 500EU 1000EU 2000
Çmimi3.00€9.00€15.00€25.00€
Mënyra e aktivizimit me SMS përmes 50555 me tekstEu 100Eu 500Eu 1000Eu 2000
Afati validitetit1 ditë4 ditë7 ditë10 ditë
Kapaciteti100 MB500 MB1000 MB2000 MB
PAKOT EUROPË

Edhe në pakot Europë, risi është shtimi i pakos së re dhe shtimi i MB të internetit në vëllimit të kapacitetit për secilin pako. Shtetet e Bashkimit Europian dhe jo vetëm janë shtuar si dhe çdo herë e më tepër shtohen shtete të reja. Lista e shteteve që mund të blihet pakot është në fund të kësaj faqeje.
Po ashtu nëse jeni duke udhëtuar nga një shtet që i takon listës Europë dhe vazhdoni në një shtet të regjionit (shembull Kroaci – Mali i Zi) ju prapë mund t’i shfrytëzoni Megabajtët e mbetur të pakos.
Sikur te asnjë operator tjetër, pas shpenzimit të MB-ve të pakos, interneti do të ndalet, në mënyrë që ju të mos shpenzoni asnjë cent jashtë pakos. Ju mund të vazhdoni ta shfrytëzoni internetin duke blerë një pako të re.

ZONA C (BOTË)

Pako BotëRoam 50Roam 150Roam 200Roam 500
Çmimi5,99€15,99€19,99€39,99€
Mënyra e aktivizimit me SMS përmes 50555 me tekstRoam 50Roam 150Roam 200Roam 500
Afati validitetit1 ditë4 ditë10 ditë15 ditë
Kapaciteti50 MB150 MB200 MB500 MB
Pakot Botë

Shtetet që nuk janë pjesë e pakove Europë dhe shtetet jashtë Europës, përfshi Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë pjesë e kësaj.

Megabajtët e mbetur nga pakoja Botë mund të shfrytëzohen edhe në zonën Europë dhe Regjion, por nuk vlenë e kundërta.

Sikur te asnjë operator tjetër, pas shpenzimit të MB-ve të pakos, interneti do të ndalet, në mënyrë që ju të mos shpenzoni asnjë cent jashtë pakos. Ju mund të vazhdoni ta shfrytëzoni internetin duke blerë një pako të re.

Lista me operatorët sipas zonave

ZonaShtetiOperatori
AlbAlbaniaALBtelecom
AlbAlbaniaOne.al
AlbAlbaniaVoda AL
ABosnia HerzegovinaBH Mobile
ABosnia HerzegovinaHT ERONET
ABosnia Herzegovinam:tel
ABulgariaA1 BG
ABulgariaTelenor BG
ACroatiaA1 HR
ACroatiaHT HR
AGreeceGR Cosmote
AGreeceVodafone GR
AMacedoniaTelekom MK
AMacedoniaA1 MK
AMontenegroTelekom.me
AMontenegroMTEL
AMontenegroTelenor
ATurkeyAvea
ATurkeyTR TURKCELL
ATurkeyVodafone Türkiye
ASerbiaTelenor SRB
ASloveniaA1 SI
+ Zone Alb
BAustriaMagenta-T-
BAustria3 AT
BAustriaA1
BBelgiumProximus
BCyprusepic
BCzech RepublicO2 - CZ
BCzech RepublicT-Mobile CZ
BCzech RepublicVodafone CZ
BDenmark3 DK
BDenmarkTelenor DK
BFinlandFI DNA
BFranceF-Bouygues Telecom
BFranceOrange F
BGermanyTelekom.de
BGermanyVodafone.de
BHungaryTelenor HU
BHungaryTelekom HU
BHungaryVodafone HU
BItalyVodafone IT
BItalyI TIM
BItalyWINDTRE
BIrelandIRL - METEOR
BIreland3
BIrelandVodafone IE
BLatviaBITE LV
BLiechtensteinFL1
BLithuaniaLT BITE GSM
BSwitzerlandSalt
BLuxembourgL TANGO
BLuxembourgPOST
BMaltaEpic
BMonacoMonaco
BNetherlandT-Mobile NL
BUnited Kingdom 3 UK
BNetherlandsVodafone NL
BNorwayN Telenor
BSweden3 SE
BPolandT-Mobile.pl
BPortugalVodafone P
BRomaniaTELEKOM.RO
BRomaniaRO Vodafone RO
BSlovakiaO2 SK
BSlovakiaTelekom SK
BSpainVodafone ES
BSwedenTelenor SE
BSwitzerlandSwisscom
BUnited KingdomEE
BUnited KingdomVODAFONE UK
+ Zone A
CCanadaBell
CCanadaTELUS
CEgyptOrange EG
CEstoniaTelia
CIsraelIL Pelephone
CUnited StatesT-Mobile
+ Zone B